4 typowe problemy ze skórą głowy i jedna odpowiedź - Illumyna Scalp Care

4 typowe problemy ze skórą głowy i jedna odpowiedź – Illumyna Scalp Care

Stan skóry głowy ma ogromny wpływ nie tylko na nasz komfort życia, ale również na wygląd i zdrowie włosów. Często pielęgnując włosy zapominamy o skórze głowy, gdzie wszystko przecież się zaczyna. Wszelkie poważniejsze problemy skórne będą odbijać się na stanie włosów. Większość poniższych dolegliwości jest problemem dermatologicznym i wymaga konsultacji ze specjalistą. Jednak część objawów można złagodzić używając powszechnie dostępnych, profesjonalnych kosmetyków takich jak: szampony, lotiony czy toniki.

Często mamy problemy z włosami, bądź skórą głowy, które sprawiają, że nękają nas trudności z pielęgnacją krótkiej fryzury, a także wyglądem długich włosów. Kiedy włosy i skóra głowy są w dobrej kondycji, wyglądamy o wiele lepiej, a nasze włosy nie są dla nas kłopotliwe i dużo łatwiej na co dzień je pielęgnować. Problemów z włosami jest wiele i bywają dość złożone, jednak można się ich skutecznie pozbyć. Na rynku jest już dostępna linia pielęgnacyjna Illumyna Scalp Care do częstych problemów ze skórą głowy i włosami.

Piękno brzozy, jej elegancja, jej wytrzymałość, jej właściwości, energia roślin, kwiatów i ziemi – to wszystko znajdziemy w produktach z linii Illumyna Scalp Care, włoskiej marki SENS.US. Illumyna Scalp Care jest odpowiedzią na najczęstsze problemy ze skórą głowy tj. podrażnienia i uczulenia, nadmierne wytwarzanie sebum lub przesuszenie, łupież oraz łysienie. Celem tej linii produktów nie jest zaopatrzenie salonów fryzjerskich w proste narzędzie, lecz dostarczenie prawdziwej i kompletnej filozofii „easy and slow”, łatwo zrozumiałej, łatwej do zastosowania.

Poznajmy najczęstsze problemy ze skórą głowy i włosami oraz produkty do ich zwalczenia:

1. Łupież

Łupież jest schorzeniem szczególnie dokuczliwym głównie ze względu na swoje objawy. W obecnych czasach uznawany jest za chorobę powszechnie występującą. Często spotykamy się z pytaniem, jakie są przyczyny łupieżu? To wynik zaburzenia równowagi w mechanizmie odnowy komórkowej. Możemy wyróżnić dwa rodzaje łupieżu: „suchy”, w przypadku skóry normalnej lub suchej, oraz „tłusty”, w przypadku występowania sebum lub przetłuszczania. Są to zaburzenia, które można skutecznie leczyć. W linii Illumyna Scalp Care znajdziemy szampon oczyszczający Cleanser Dandruff Control o delikatnym działaniu, do wszystkich rodzajów łupieżu.

Cleanser Dandruff Control

2. Tłuste lub przetłuszczające się włosy

Niezależnie od tego, czy są oznaką choroby czy problemem kosmetycznym, włosy przetłuszczające się to utrapienie, którego trudno się pozbyć. Jakie są więc przyczyny nadmiernego wydzielania sebum i przetłuszczania? Problemy te powstają na skutek zaburzenia równowagi gruczołów łojowych i/lub gruczołów potowych. Nadmierne wydzielanie sebum i potu musi nieuchronnie prowadzić do zmiany poziomu pH, co z kolei sprzyja rozwojowi flory bakteryjnej. Do zwalczenia tego problemu powstała seria Sebum Control, w skład której wchodzi glinka lecznicza Mud Mask Pre Cleanser o działaniu pochłaniającym i oczyszczającym oraz szampon oczyszczający Cleanser Sebum Control.

delikatnym działaniu, do wsz

3. Wrażliwa skóra głowy

Zaczerwienienie, przesuszanie, swędzenie, bolesność i napięcie skóry głowy – to typowe problemy wrażliwej skóry. Te symptomy są często wywoływane nagromadzeniem toksyn oraz zaburzeniami poziomu pH. Można im skutecznie zaradzić stosując serię Sensitive Control, w skład której wchodzi szampon łagodzący Cleanser Sensitive Control o delikatnym działaniu myjącym oraz tonik Tonic Sensitive Control o działaniu łagodzącym i kojącym, przeznaczony do skóry wrażliwej lub ze skłonnościami do podrażnień.

Sensitive Control

4. Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka prawie każdego z nas. Często mówi się o wypadaniu włosów i środkach zapobiegających temu problemowi. Jaka jest propozycja SENS.US Illumyna Scalp Care? Zabieg energetyzujący jest odpowiedzią na rozmaite przypadki łysienia, które mogą mieć różne podłoże i przebieg, a także często występują obok innych problemów. W przypadku leczenia łysienia kwestią zasadniczą jest przywrócenie zdrowego stanu skóry głowy, co z kolei przełoży się na wzmocnienie cebulek i macierzy włosa. W czym może pomóc specjalnie opracowana seria do włosów z tendencją do wypadania – Energizer. W skład tej serii wchodzi szampon odżywczy Cleanser Energizer o delikatnym działaniu myjącym, przeznaczony do włosów słabych, z tendencją do wypadania oraz lotion regenerujący Lotion Energizer, wzbogacony o aktywne składniki wspomagające przywracanie równowagi i oczyszczanie skóry głowy, z doskonałym efektem dla skóry i włosów.

Energizer

Nie da się ukryć, że linia Illumyna Scalp Care to niezawodny miks natury i technologii, to naturalna esencja wolności dla Twoich włosów.

Zamów linię Illumyna Scalp Care z mikrokamerą.