5 sposobów na pożegnanie zimy

5 sposobów na pożegnanie zimy

Stan Twoich włosów nie zachęca Cię do zdjęcia zimowej czapki? Może już najwyższa pora pożegnać zimę i przywitać wiosnę? Jak zregenerować swoje włosy po zimie? Przedstawiamy kilka porad do zapamiętania.

To racja, że każda pora roku cechuje się pewnymi czynnikami, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nasze włosy. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie zimą nasze włosy są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Czapki, ogrzewanie, zmiany temperatury i mróz – włosy muszą przetrwać naprawdę wiele… Warto więc in nieco pomóc.
 
1. Pamiętaj o witaminach

Tak, tylko regularna suplementacja, szczególnie preparatami, które zawierają wyciąg ze skrzypu polnego może spowodować, że nasze włosy staną się silniejsze, a także bardziej odporne na działanie tzw. czynników atmosferycznych. Dzięki takiej kuracji zyskamy lepszą kondycję włosów.

2. Wybierz się na zabieg do salonu fryzjerskiego

Chcesz zregenerować swoje włosy? Zaufaj profesjonalistom! Tylko fryzjer dobierze Tobie właściwy kosmetyk, który będzie odpowiadał potrzebom Twoich włosów. Może zaproponować Ci np. dwufazowy spray ułatwiający rozczesywanie (Frequent Use Tonic), który wzbogacony jest o rumianek, szałwie i tymianek. Intensywnie odżywia włosy bez ich dodatkowego obciążania i zapewnia im całodniową ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

3. Przytnij coś

Gdy jesteśmy posiadaczkami długich włosów musimy pamiętać o rozdwajających się końcówkach. W tym przypadku niezbędna będzie wizyta u fryzjera. Do pielęgnacji takich włosów stosujemy oczywiście szampon oraz odżywkę do włosów suchych i zniszczonych. Dobrze raz w tygodniu zastosować maskę odżywiającą i nawilżającą włosy. To powinno skutecznie odnowić strukturę włosa.

4. Zastosuj intensywne nawilżenie

Twoje włosy pozbawione są życia? A może nadmiernie się puszą? To znak, że potrzebują intensywnego nawilżenia. Często przyczyną przesuszenia się włosów mogą być niekorzystne czynniki zewnętrzne, ale także szkodliwe zabiegi kosmetyczne np. zbyt częste farbowanie włosów. W suchym włosie dochodzi do uszkodzenia otoczki tłuszczowej, która chroni rdzeń włosa. Pozbawione tej osłony włosy stają się szorstkie, kruche oraz brak im elastyczności.

5. Powiedz stop przetłuszczającym się włosom

Częstą dolegliwością włosów po zimie jest ich nadmierne się przetłuszczanie. Dlaczego? Przyczyną jest wzmożona aktywność gruczołów łojowych przez przegrzanie włosów. Dochodzi do tego, gdy nosimy czapki, myjemy i suszymy włosy wysoką temperaturą, a także wtedy, gdy w pomieszczeniu jest po prostu ciepło. Nadmierna aktywność gruczołów łojowych może być również spowodowana zaburzeniami gospodarki hormonalnej, co niestety jest uwarunkowane genetycznie.

A jaki jest Wasz sposób na walkę ze zniszczonymi włosami po zimie?