6 sposobów na piękne loki

Naturalne, zadbane loki są marzeniem wielu kobiet. Jednak nikt lepiej od posiadaczek kręconych włosów nie wie, jak dużo mogą one sprawiać problemów. Wiele kobiet nienawidzi swoich włosów i przeklina je każdego ranka. A wystarczy odpowiednia pielęgnacja, by kręcone pasma przyciągały uwagę, a nie kłopoty.

Włosy kręcone są bardzo wymagającym typem włosów. Ze względu na swoją specyficzną strukturę, z natury są bardziej delikatne i podatne na zniszczenia niż proste. Kobietom, które mają proste włosy często się wydaje, że posiadanie loków to jak wygrana na loterii. Wystarczy umyć, wysuszyć i zawsze będą dobrze wyglądać. Nic bardziej mylnego. Kręcone włosy sprawiają tak dużo, jak nie więcej problemów w ich pielęgnacji.

Zazwyczaj bywają suche, porowate i trudne do ułożenia. Ich skręt często też trudno określić. Dochodzi jeszcze problem z ich wypadaniem oraz z cienką strukturą włosa. Wydaje się, że gorzej być nie może. Spokojnie. Wystarczy obserwować jak włosy reagują na poszczególne kosmetyki i ich dodatkowo nie obciążać produktami stylistycznymi.

Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów, jak pielęgnować włosy kręcone.

Krok 1

Do codziennej pielęgnacji włosów używaj szamponu z naturalnymi składnikami, na przykład aloesem lub lilią wodną. So Curl Shampoo z linii Illumyna na bazie aloesu głęboko oczyszcza i nadaje suchym i niezdyscyplinowanym włosom miękkości, nawilżając je i ułatwiając układanie.

So Curl ShampooKrok 2

Pamiętaj, że włosy kręcone są bardzo delikatne dlatego po każdym myciu wmasuj w nie odpowiednią odżywkę. So Curl Mask o kremowej konsystencji z linii Illumyna na bazie aloesu intensywnie odżywiająca i zmiękczająca do włosów kręconych i trudnych do ułożenia. Głęboko oczyszcza, nadaje suchym i niezdyscyplinowanym włosom miękkość, nawilżając je i ułatwiając układanie. Nie zawiera SLS/SLES.

So Curl MaskKrok 3

Włosy kręcone należy zawsze pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. Nie należy ich suszyć suszarką. Również nie powinno się ich prostować. Włosy kręcone są piękne, a ich prostowanie może bardzo zniszczyć skręt.

Krok 4

Już w momencie, gdy wychodzisz spod prysznica powinnaś zadbać o zatrzymanie wilgoci wewnątrz struktury włosa. W tej roli najlepiej sprawdzi się krem dyscyplinujący So Curl Fluid z linii Illumyna na bazie aloesu. Idealnie definiuje włosy falowane i kręcone, intensywnie nawilża oraz kontrolując skręt włosów. Wystarczy równomiernie rozprowadzić go na wilgotnych włosach, na długości i końcach, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

socurl-fluidKrok 5

Do rozczesywania włosów kręconych używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, a nie szczotki. Oszczędzisz sobie bólu i zachowasz kilka włosów więcej. Możesz też rozczesać je palcami.

Kręcone włosy powinny być wycieniowane. Dzięki takiemu zabiegowi będą wyglądały lekko i nowocześnie.

Krok 6

Pamiętaj, że jeżeli chcesz, aby Twoje włosy kręcone wyglądały na lekkie i sprężyste powinny być odpowiednio wycieniowane.

Dobra fryzura i odpowiednia pielęgnacja sprawią, że już nigdy nie zechcesz mieć innych włosów.