Cienkie włosy – jak je pielęgnować i zwiększyć ich objętość?

Cienkie włosy – jak je pielęgnować i zwiększyć ich objętość?

Niezależnie, czy Twoje włosy są naturalnie cienkie czy też to tryb życia odcisnął piętno na atrakcyjności twoich loków – cienkie włosy można pielęgnować i przy pomocy kilku trików zwiększyć ich objętość. Zobacz jak!

Delikatne i przylegające do głowy włosy to przeważnie największe zmartwienie kobiet. Często cienkie włosy sprawiają wrażenie rzadszych niż są w istocie. Brakuje im objętości, a na dodatek przylegają płasko do głowy. Takie włosy podatne są na zmianę pogody, są łamliwe, pozbawione sprężystości i problematyczne w układaniu. Mimo długich stylizacji włosów przed lustrem fryzura szybko opada i robi się oklapnięta. Jak temu zapobiec?

Pielęgnacja cienkich włosów

Cienkie włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Zalecane jest częste mycie takich włosów (nawet codzienne) delikatnymi szamponami, nadającymi włosom objętości tj. Volume Amplifier Shampoo  z serii Illumyna, włoskiej marki SENS.US (cena 55 zł). Wzbogacony jest on o wyciąg z ostrej papryki chilli oraz tymianku, delikatnie oczyszcza włosy, nadając im lekkości, sprężystości i witalności. Idealny w szczególności do włosów delikatnych, cienkich i obciążonych. Nie zawiera SLS/SLES.

Codzienne mycie jest wskazane, ponieważ łój i zanieczyszczenia obciążają fryzurę, przez co może się wydawać jeszcze bardziej przylegająca. Zwykłe odżywki w tym przypadku można nakładać tylko na końcówki włosów, nie należy jej nakładać na skórę głowy, gdyż może zbytnio obciążyć włosy. Inaczej jest w przypadku odpowiednich odżywek zwiększającą objętość włosów np. Volume Amplifier Conditioner (cena ok. 60 zł) z serii Illumyna, włoskiej marki SENS.US można ją spokojnie nakładać na całość włosów. Ułatwi ona rozczesywanie włosów bez ich obciążania. Nada objętość u nasady, jednocześnie wzmocni strukturę włosa. Dzięki zawartości wyciągu z ostrej papryki chilli oraz tymianku dodaje włosom grubości i witalności.

Pamiętajmy, że podczas suszenia włosów nie powinno się trzeć włosów ręcznikiem, zaleca się także zrezygnowanie z suszarki. Jeśli masz taką możliwość, pozostaw włosy by same wyschły. Uważaj również, aby nie szarpać włosów podczas czesania. Używaj grzebieni z szeroko rozstawionymi ząbkami i czesz włosy zanim całkiem wyschną. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko uszkodzenia struktury włosa, która w przypadku włosów cienkich jest bardzo delikatna. Na wyschnięte włosy możesz nałożyć fluid Volume Amplifier Booster z serii Illumyna, włoskiej marki SENS.US (cena 66 zł) – nadający objętość i grubość włosów o efekcie antystatycznym.

Stylizacja cienkich włosów

Do stylizacji włosów cienkich można używać lekkich pianek, natomiast nie zalecane jest stosowanie mocnych kosmetyków takich jak lakier, wosk, spraye nabłyszczające, żel czy guma. Możesz używać lakieru przeznaczonego do włosów cienkich w małych ilościach i tylko do wykończenia fryzury. Odpowiedni w tym przypadku będzie lakier bez gazu Eco Force Spray z serii TAB>U, włoskiej marki SENS.US (cena ok. 60 zł), który utrwala fryzurę bez pozostawienia osadu.

Zalecamy zrezygnować z długich włosów, najbardziej odpowiednie są fryzury średnie i krótkie. Jeśli jednak lubisz mieć długie włosy, idealnym rozwiązaniem może okazać się ściąganie włosów gumką tuż przy czubku głowy, przed snem. Uzyskasz w ten sposób efekt podniesienia włosów u nasady.

Objętości doda fryzura strzyżona warstwowo, balejaż i delikatne tapirowanie włosów u nasady oraz magiczny Magic Pump Powder z serii TAB>U, włoskiej marki SENS.US, w którym natychmiast się zakochasz. Puder błyskawicznie nadaje super objętości i wypełnienia naszym włosom. Pudry push-up są nowością na rynku. Niewielką ilość kosmetyku należy rozprowadzić u nasady suchych włosów, aby natychmiastowo uzyskać efekt objętości. Używają go styliści w swoich salonach fryzjerskich, u których również możesz go kupić za ok. 40 zł.