Jak dbać o włosy po lecie?

Wakacje dobiegły już końca, łapiemy jeszcze promienie delikatnego, jesiennego słońca, wracamy do obowiązków. W codziennym rytmie warto znaleźć czas dla swoich włosów, które po wakacjach mogą być matowe, łamliwe i przesuszone.

Problemy z włosami, z jakimi często zmagamy się po lecie, wynikają z czynników na jakie je narażamy. To nie tylko wysokie temperatury, nadmiar słońca, ale też niekorzystne efekty kąpieli tak w chlorowanych basenach, jak i w słonym morzu i dieta, w której beztrosko zagościły fast-foody i niezaplanowane przekąski.

Rozdwajające się końcówki, brak objętości, suchość włosów – to sygnały, które świadczą, że te potrzebują naprawdę intensywnej kuracji pielęgnacyjnej.

Podstawą zdrowych włosów jest oczywiście dieta, dlatego warto, aby znów zagościły w niej na stałe zdrowe tłuszcze (można znaleźć je w orzechach), białka i witaminy, które pozytywnie wpłyną na włosy w okresie wzrostu.

Szampon Sens.us Illumyna Nutri Repair

Jak dbać o włosy po lecie?

  1. Przede wszystkim warto ograniczyć na jakiś czas zabiegi farbowania. Jeśli włosy są suche i łamliwe – nie ma sensu fundować im jeszcze więcej przesuszenia. Lepiej postawić na nawilżanie! Problemem mogą okazać się odrosty i chęć odświeżenia fryzury. Na rynku są już dostępne przełomowe produkty do koloryzacji, których receptury są oparte wyłącznie na naturalnych składnikach. Delikatna linia Vita Toscana Organic Pigments, stworzona na bazie wyciągów z roślin gwarantuje piękny kolor włosów, przy jednoczesnym ich nawilżeniu. Koloryzująca Kąpiel do Włosów z Maską Eliksirem Koloryzującym podkreślą odcień, ożywią kolor, oczyszczą włosy i mają działanie pielęgnacyjne. Szampony koloryzujące to najbezpieczniejsza metoda farbowania włosów.
  2. W miarę możliwości trzeba również ograniczyć stylizację na ciepło. Suszarki, prostownice do włosów, lokówki mogą jeszcze bardziej osłabić cienkie i delikatne włosy, co z kolei może skutkować kruszeniem się, a nawet wypadaniem!
  3. Wybierz się do fryzjera i zetnij rozdwojone końcówki.
  4. Do codziennej pielęgnacji stosuj produkty do włosów z keratyną. Szampony keratynowe, odżywki do włosów, maski na bazie roślinnej keratyny – przywrócą Twoim włosom witalność. Warto zaprzyjaźnić się także z eliksirami i olejkami do włosów. Linia Sens.us Illumyna zadba o włosy w sposób synergiczny, przywracając włosom harmonię, energię i blask.