Genialnie proste włosy

Genialnie proste włosy

Kobiety uwielbiają mieć długie, piękne, lśniące i proste włosy. Jednak uzyskać taki efekt nie jest już tak prosto. Do prostowania włosów należy zastosować nie tylko specjalny sprzęt, ale i odpowiednie kosmetyki. Dodatkowo, warto trzymać się kilku sprawdzonych rad, które znacznie ułatwią prostowanie włosów.

Prostowanie włosów to jeden z częściej stosowanych zabiegów fryzjerskich zarówno w domu, jak i w salonach. Dzięki temu możemy szybko zmienić swój styl, ale i utrzymać na wodzy zbyt niesforną fryzurę. Jak więc prawidłowo prostować włosy? Z pomocą może nam przyjść prostownica i odpowiednio dobrane kosmetyki.

Jak prawidłowo stosować prostownicę do włosów?

Jednym z częściej popełnianych błędów jest prostowanie włosów mokrych oraz wilgotnych. Mogłoby się wydawać, iż takie podejście gwarantuje uzyskanie lepszego końcowego rezultatu – nic bardziej mylnego. Może doprowadzić to do dodatkowego uszkodzenia włosa. Prostownica powinna więc być stosowana tylko i wyłącznie na suche włosy.

Gdy już wysuszymy włosy prostujmy je pasmo po pasmie. Najlepiej rozpocząć od pasm znajdujących się u spodu głowy, górne należy podpiąć za pomocą specjalnych klamerek. Gdy dolne pasma są wyprostowane, wówczas klamry są usuwane i powtarza się proces prostowania górnych warstw włosów. Prostownicę nagrzewamy do 160-180 stopni i płynnym ruchem przeciągamy włosy prostownicą od nasady po końce. Jednocześnie nie może ona być zbyt długo trzymana na jednym fragmencie pasma, ponieważ może to spowodować jego nadmierne nagrzanie.

Jakich kosmetyków używać do prostowania włosów?

Profesjonalni fryzjerzy zalecają stosowanie kosmetyków, które ułatwią prostowanie włosów oraz ochronią je przed wysoką temperaturą i wysuszeniem. Jest to niezwykle ważny aspekt, ponieważ właśnie problem tak zwanego „siana” na głowie jest najczęściej związany ze zbyt częstym stosowaniem prostownicy. Jak temu zapobiec? Warto przed wysuszeniem włosów zastosować Silky Smooth Fluid, produkt z nowej linii profesjonalnych kosmetyków do stylizacji włosów TAB>U. Fluid ten skutecznie wygładza włosy, czyli umożliwia uzyskanie efektu idealnie gładkich włosów. Dodatkowo ułatwi tak zwany brushing na szczotce, stabilizuje i przedłuża trwałość stylizacji.

Na suche włosy możemy zastosować Hot Stop Spray. Przeznaczony jest on do stylizacji przy użyciu suszarki, prostownicy lub lokówki. Zabezpiecza włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury oraz ich nadmiernym przesuszeniem. Idealnie nadaje się, gdy prostujemy włosy.

Aby utrzymać jak najdłużej efekt wygładzonych włosów, spryskujemy całość lakierem lub sprejem chroniącym włosy przed wilgocią. Przy użyciu profesjonalnych produktów fryzura utrzymuje się aż do następnego mycia.

Silky Smooth Fluid hot-stop-spray-big