Inspiracje: Neonowe włosy

Inspiracje: Neonowe włosy

Dziewczyny pora na zmianę! Neonowe, tęczowe, a przede wszystkim odważne włosy podbiły już światowe wybiegi, pokochały je gwiazdy, zakochała się w nich najmodniejsze ulice. Czas wprowadzić odrobina koloru do naszego życia i przełamać rutynę codzienności. Sprawdźcie nasze propozycje.

Ostatnio na blogu pisaliśmy na temat trendów w koloryzacji na 2015 r. Dziś chcemy was zainspirować. Od kilku lat króluje we fryzjerstwie naturalność, jednak wyraźnie widać, że ten trend wypiera moda na neonowe, barwne włosy. Ich zadanie? Przyciągnąć uwagę!

W tym sezonie kolorowe pasemka, odrosty lub końce pojawiły się między innymi na pokazach Ackermanna, Gaultiera, Prady i Yamamoto. Bez dwóch zdań – świat mody oszalał na ich punkcie. Równie szybko pokochały je gwiazdy i celebrytki. Lady Gaga, Rihanna, Katy Perry czy Lily Allen. Dlaczego? Ponieważ najnowsze trend w koloryzacji pozwalają kreować coraz bardziej spersonalizowane, wyjątkowe i wyrafinowane efekty. Inspiracją dla nich stał się styl new punk chic, finezja, eklektyzm, wychodzenie poza schematy stylu punk, interpretowanego na nowo, z myślą o klientkach salonów fryzjerskich, które szukają nowych wrażeń estetycznych.

Ale czy któraś z nas miała już odwagę na tęczową rewolucję na głowie? Jeśli wydaje ci się, że neonowe kolory nie pasują do ciebie lub intensywny kolor zmyje się po trzech myciach – to jesteś w błędzie. Fryzjerzy stworzyli bezpośrednie farby do koloryzacji z linii TAB>U Color, marki SENS.US. Dzięki nim prosto i bezpiecznie, każdego dnia, możesz zmieniać swój image. To innowacyjna koncepcja wyrażania swojej osobowości kolorem. Dzięki niej będziesz na bieżąco z najnowszymi trendami w modzie.

Jak to działa?

Farbowanie końcówek włosów nie różni się zasadniczo od koloryzacji na całej ich długości. Wszystko zależy od tego, na jaką trwałość koloru, a także technikę jego uzyskiwania się zdecydujemy. W odniesieniu do włosów blond jest to dość proste. Pierw należy na umyte i odsączone ręcznikiem włosy zastosować Direct Color Magnet z linii TAB>U Color – pozwala on przygotować kwaśne środowisko, w którym pigmenty łatwiej wnikają do łodygi włosa i lepiej do niej przylegają, nadając niepowtarzalnego blasku i uzyskując większą trwałość, kolor natomiast nabiera chromatycznej, wibrującej głębi. Nie spłukujemy preparatu, ale suszymy włosy i przystępujemy do nakładania wybranego odcienia Direct Color na poszczególne części pasem. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć pozostałe włosy, by kolor nie przeniósł się na nie. I gotowe. Jeżeli jednak posiadamy włosy brązowe albo czarne i chcemy posiadać intensywnie farbowane końcówki włosów, należy wcześniej je rozjaśnić. Jeżeli obawiasz się, że nie potrafisz tego zrobić, najlepiej będzie, gdy wybierzesz się na wizytę do fryzjera. Dzięki posiadaniu jasnych włosów będziesz mogła wybierać w większej gamie kolorów, a ich zestawienia będą bardziej efektowne.

Gdzie się nosi takie włosy? Wszędzie, pod warunkiem że w pracy nie obowiązuje cię dress code. Ale to świetny pomysł na przykład na weekendową stylizację, dla kreatywnych, odważnych i modnych osób, które lubią podkreślać swój indywidualny styl.

Sprawdźcie inspiracje w poniższej galerii: