włosy jesienią

Jak dbać o włosy jesienią?

Jesień nie sprawia tak licznych problemów z włosami jak lato czy zima. Warto jednak być przygotowanym na… drobne komplikacje, powstające np. podczas dużej wilgotności powietrza. No i oczywiście powoli szykować włosy do nadchodzących mrozów i innych uciążliwych warunków pogodowych.

Jak dbać o włosy jesienią?

To z czym najczęściej walczymy jesienią w kontekście włosów to ich puszenie się. Szczególnie, gdy na zewnątrz panuje wysoki stopień wilgotności – trzeba zwrócić uwagę na to, by nie serwować włosom nadmiernego nawilżania, które będzie pogłębiać problem.

jak dbać o włosy jesienią

Nutri Discipline Shampoo – Odżywczy szampon dyscyplinujący włosy Sens.us

W tym celu warto odpowiednio dostosować pielęgnację, postawić na stosowanie produktów z emolientami w składzie (oleje roślinne, woski, silikony, alkohole tłuszczowe), a ograniczyć humektanty lub całkowicie z nich zrezygnować (aloes, miód i mleczko pszczele, kwas hialuronowy i mlekowy). Na jakiś czas warto przestawić się na odżywczy, ale łagodny szampon dyscyplinujący, który delikatnie oczyści włosy, a jednocześnie doda im witalności i co ważne – dodatkowo zabezpieczy je przed wilgocią.

Kosmetyki do stylizacji, które warto mieć pod ręką to wygładzający fluid Silky Smooth, a dla osób z kręconymi włosami – Perfect Curl Fluid, który dyscyplinuje włosy, przeciwdziała puszeniu, definiuje loki i podkreśla skręt.

Wzmożone wypadanie włosów

Dieta bogata w zdrowe tłuszcze, a także w witaminy i minerały to podstawa. Warto korzystać z tego, co oferuje pora roku – jeść pestki dyni, jabłka, gruszki, śliwki, warzywa. Odżywiać włosy trzeba zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Najlepsze produkty na ten czas to odżywcza maska do włosów i odżywczy olejek odbudowujący. Oleje mają dodatkowo działanie zabezpieczające. W wyjątkowo trudnych przypadkach, po konsultacji z trychologiem – sięgnąć można po linię leczniczą i specjalny program przeciwdziałający wypadaniu włosów.

Pamiętamy również o podcinaniu końcówek. Ich regularne skracanie sprawia, że nie generujemy dodatkowego osłabiania włosów. Stosowanie tych wskazówek sprawi, że włosy będą piękne jesienią, ale i przygotowane do zimy!

Przeczytaj też: “Modne fryzury dla kobiet! Jesień – Zima 2018 – 2019′