Jak odświeżyć kolor?

Jak odświeżyć kolor?

Często już po kilku myciach po koloryzacji stwierdzamy, że włosy straciły swój początkowy połysk, a refleks wypłukał się i włosy przybrały inny odcień niż ten, który wybrałyśmy.

Teoretycznie nie zaleca się wykonywania koloryzacji częściej niż raz w miesiącu. Farby zawierają dziś wiele składników pielęgnujących włosy, jednakże jest to zawsze zabieg naruszający i osłabiający strukturę włosa. Wiele odcieni bardzo szybko traci swoją intensywność nawet wówczas, gdy odpowiednio pielęgnujemy włosy. Co więc możemy zrobić, aby przedłużyć „życie” koloru i jak najdłużej cieszyć się jego blaskiem?

W salonach i drogeriach znajdziemy całą gamę preparatów, które skutecznie pomogą ocalić blask włosów farbowanych oraz dodać go włosom naturalnym.

Szampony i pianki koloryzujące doskonale odświeżą i przywrócą intensywność i połysk, szczególnie odcieniom czerwieni, fioletu czy brązu. Łatwo je nałożyć, a spłukują się już po kilku myciach.

Odżywki koloryzujące oprócz właściwości odświeżających kolor zarówno włosów farbowanych, jak i naturalnych, działają zbawiennie na osłabioną strukturę włosa dzięki zawartości składników pielęgnujących i regenerujących. Dostępne są w różnych odcieniach: srebrne, beżowe, złote, miedziane, czerwone, brązowe. Na włosach farbowanych odświeżają kolor i nadają refleks, kolor włosów naturalnych zyskuje głębię i blask, natomiast na włosach rozjaśnianych możliwe jest zneutralizowanie niepożądanych żółtych refleksów.

Płukanki i tonery pokrywają powierzchnię włosa i zostają usunięte podczas mycia. Zwykle taki zabieg utrzymuje się od 1 do 3 myć. Są szczególnie polecane na włosy rozjaśnione w celu zniwelowania niechcianego żółtego odcienia. W przypadku płukanek do włosów ciemnych, dodadzą one kolorowi głębi i blasku.

Zarówno szampony, pianki, płukanki, jak i maski koloryzujące nie zawierają amoniaku ani środków utleniających, można je więc dowolnie często stosować bez szkody dla włosa. Efekt w każdym obu przypadkach nie jest tak trwały, jak przy zastosowaniu farby, ale pozwala na utrzymanie świeżości koloru do następnego zabiegu koloryzacji.

Kapiel odświeżająca to zabieg, który można wykonać w salonie fryzjerskim przy użyciu farby do włosów w dużym rozcieńczeniu z wodą utlenioną o niskiej procentowości, np. 1,5%, która nie rozjaśni naturalnej melaniny włosa, a jedynie pozwoli na osadzenie barwników na jego powierzchni.