Jak prawidłowo suszyć włosy?

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Suszenie włosów to u większości kobiet codzienny rytuał, który może stać się mało przyjemną czynnością. Zwłaszcza, gdy czynność ta jest wykonywana w nieprawidłowy sposób i po całym zabiegu naszym oczom ukazuje się nieestetyczna „szopa”. A przecież poprawne suszenie jest tak samo ważne, jak odpowiednio dobrana odżywka. Jak więc prawidłowo suszyć włosy?

Możemy wymienić trzy sposoby na suszenie włosów. Po pierwsze  – sposób naturalny, gdy czekamy aż nasze włosy same wyschną. Po drugie, owijamy mokre włosy ręcznikiem i paradujemy po domu z „kokiem”. I ostatni, najbardziej popularny sposób to używamy sprzętu elektrycznego i suszymy włosy przy pomocy suszarki.

Niezależnie od tego czy susząc włosy sięgamy po suszarkę czy czekamy aż naturalnie same nam wyschną możemy ten czas nieco skrócić.

O czym warto pamiętać, gdy suszymy włosy?

Zanim wysuszymy włosy pamiętajmy, by je dobrze wytrzeć ręcznikiem. Lepiej nie używajmy suszarki, gdy po naszych włosach spływa jeszcze woda. Zapamiętajmy, im staranniej będą wytarte nasze włosy, tym lepiej będą chronione przed ciepłem suszarki. Aby odpowiednio wytrzeć włosy okręćmy wokół nich ręcznik. Jest to bezpieczniejsza metoda niż tarcie ich bezpośrednio ręcznikiem.

Idealnie byłoby wcześniej podsuszyć włosy trzymając głowę w dół. Dzięki temu, włosy znajdujące się pod spodem nie zostaną pominięte. W przeciwnym razie, tylko włosy znajdujące się na wierzchu zostaną wysuszone.

Przed rozpoczęciem suszenia warto zastosować produkt, który nie tylko przyśpieszy suszenie włosów, ale przede wszystkim zabezpieczy je przed wysoką temperaturą. Odpowiedni do tego będzie Hot Stop Spray, z nowej linii do stylizacji włosów TAB>U. Kosmetyk przeznaczony jest do stylizacji przy użyciu suszarki, prostownicy lub lokówki. Hot Stop Spray należy rozpylić równomiernie na mokrych włosach, użyć suszarki i gotowe.

Hot Stop Spray

Warto, przynajmniej na chwilę podczas suszenie trzymać głowę w dół – pozwoli to dodać włosom objętości. Sposób ten jest w szczególności polecany w przypadku włosów kręconych, nad którymi będziemy później pracować przy użyciu dyfuzora.

Jeżeli chodzi o siłę nawiewu z suszarki, ustawmy go na maksymalną moc podczas fazy wstępnej, a następnie obniżmy, w miarę, jak włosy będą stawały się suche. Jeżeli mamy ochotę wymodelować zupełnie proste włosy, powinnyśmy ustawić maksymalną moc nawiewu w celu rozluźnienia włókna włosa. Przed rozpoczęciem modelowania, ułóżmy włosy palcami zgodnie z koncepcją fryzury, na którą mamy właśnie ochotę

Nasza rada: Zawsze suszmy włosy wzdłuż włókien włosa, to znaczy od cebulek, na długości włosów, aż po końcówki. Uważaj, żeby suszarka była ustawiona równolegle do suszonego przez ciebie kosmyka włosów. I pamiętajmy o odpowiednich kosmetykach, które ochronią nasze włosy przed „gorącą atmosferą”.