Koloryzacja bez amoniaku

Koloryzacja bez amoniaku

Już od jakiegoś czasu na rynku kosmetycznym pojawia się coraz to nowsza koloryzacja bez amoniaku. Czy rzeczywiście jest mniej szkodliwa dla włosów? Co jest w niej wyjątkowego?

Zacznijmy od samego sedna sprawy, czyli od amoniaku. Zadaniem amoniaku zawartego w farbach do koloryzacji jest rozchylenie łuski włosa tak, aby pigment mógł w niego wniknąć i pokryć kolorem. Amoniak jest gazem o specyficznym zapachu i w związku z tym jest dość dobrze wyczuwalny, a co za tym idzie, nie zawsze przyjemny dla naszych nozdrzy. Ale jako gaz, również szybciej się ulatnia. Niestety, może również powodować podrażnienia skóry, wysuszenie włókien włosowych oraz ich szorstkość w efekcie ich szerokiego otwarcia, a długotrwałe stosowanie farb z amoniakiem może prowadzić do osłabienia włosów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że bez działania, które zapewnia amoniak, nie jest możliwe wykonanie koloryzacji permanentnej. Co zatem znajduje się w farbach bez amoniaku? Substancją, która zastępuje amoniak jest najczęściej monoetyloamina (MEA). Jest to sól amonowa w postaci płynu, który jest bezwonny i nie powoduje podrażnień, przez co koloryzacja jest bardziej przyjemna zarówno dla klientki, jak i fryzjera. MEA rozchyla łuski włosowe delikatniej i wolniej niż amoniak, dzięki czemu włosy nie są tak szorstkie, jak po koloryzacji z amoniakiem. MEA wymaga jednak bardzo dokładnego spłukania, ponieważ w przeciwieństwie do amoniaku, który jest gazem, nie ulatnia się samoistnie. Trwałość efektów koloryzacji z amoniakiem lub bez jest zazwyczaj bardzo zbliżona, jednakże koloryzacja bez amoniaku zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu osobom ze skłonnościami do alergii i podrażnień oraz kobietom ciężarnym. Włosy po koloryzacji bez amoniaku będą też bardziej błyszczące, miękkie i jedwabiste.

Marka SENS.US ma w swojej ofercie koloryzację bez amoniaku – MC2 Pure Energy. Jest to wyjątkowa koloryzacja, która w 100% pokrywa siwe włosy, jednocześnie zapewniając im maksymalne efekty pielęgnujące i odżywiające dzięki dużej zawartości naturalnych składników odżywczych i tylko minimalnej, niezbędnej ilości składników chemicznych. Dowiedz się więcej o MC2 Pure Energy.