Magiczne kapelusze – koloryzacja, która oczaruje każdego

Magiczne kapelusze E-FORM to nowość 2016 roku w świecie fryzjerstwa. Wystarczy nałożyć je na włosy klientki, aby uzyskać indywidualny efekt, który doda charyzmy wykonywanej koloryzacji i stanie się wyrazem prawdziwej fryzjerskiej fantazji. O tym innowacyjnym narzędziu, pozwalającym uzyskać wyjątkowy efekt koloryzacji opowiada Małgorzata Wojda, instruktorka fryzjerstwa i ekspert marki SENS.US.

Czym są magiczne kapelusze E-FORM?

Kapelusze to innowacyjne, geometryczne narzędzie, które umożliwia tworzenie niepowtarzalnych koloryzacji. Z perspektywy fryzjera, jest to oczywiście również kolejne rozwiązanie, dzięki któremu można nie tylko ułatwić sobie pracę, ale również w pełni wykorzystać artystyczne możliwości koloryzacji, które w przypadku magicznych kapeluszy są właściwie nieograniczone.

Jaki efekt możemy uzyskać dzięki kapeluszom?

Efekt, który uzyskamy zależy od tego, jaki rodzaj kapeluszy wybierzemy. Kapeluszy jest aż sześć, w dwóch rozmiarach i trzech różnych kształtach geometrycznych, można więc nakładając za każdym razem inny kapelusz na tę samą głowę, wyciągnąć zupełnie inne proporcje włosów i uzyskać niepowtarzalny efekt. Dzięki tej zabawie kolorem i formą fryzjer może uzyskać niezwykły efekt na włosach klientki.

Dlaczego są aż trzy geometryczne formy kapeluszy ?

Można dobierać kapelusze między innymi ze względu na długość włosów. Nakładając na głowę okrągły kapelusz uzyskamy efekt bardziej symetrycznej koloryzacji, wybierając trójkątny kształt kapelusza można pobawić się długościami, kwadrat pozwala na stworzenie koloryzacji o przełamanej symetrii. Oczywiście w trakcie koloryzacji można wykorzystać kilka kapeluszy równolegle. Między innymi dlatego efekt koloryzacji z ich wykorzystaniem jest tak unikalnydo_art_redakcyjnego_str1 copy na strone

Na czym polega wyjątkowość tego narzędzia?

Przewaga magicznych kapeluszy nad innymi rozwiązaniami jest znaczna. Wielu fryzjerów pracuje wykorzystując folie aluminiowe. Zamknięty w ten sposób produkt zawsze działa szybciej, mocniej. Folie blokują przepływ powietrza, opadają jedna na drugą, te pod spodem rozgrzewają się, przez co można uzyskać nierównomierny efekt. Wykorzystując magiczne kapelusze, fryzjer może dokładnie kontrolować każdy etap koloryzacji i bardzo precyzyjnie wyobrazić sobie finalny efekt. Nakładając farbę w kierunku opadania włosów w danej fryzurze, możemy bardzo dokładnie określić efekt końcowy. Innymi słowy, dzięki wykorzystaniu magicznych kapeluszy nakładamy farbę w miejscu, w którym chcemy, aby kolor dokładnie był, a nie, w którym wydaje nam się, że będzie. Dla fryzjera ważne jest również to, że kapelusze pozwalają zaoszczędzić czas, a czystość pracy jest nieporównywalna z żadnym innym narzędziem. Sama forma pracy z wykorzystaniem kapeluszy jest również niezwykle atrakcyjna dla samej klientki.

W przypadku jakich koloryzacji magiczne kapelusze sprawdzą się najlepiej?

Kapelusze doskonale nadają się na przykład dla osób, które jeszcze nigdy nie farbowały włosów i nie czują się gotowe na to, by systematycznie farbować odrost. Dzięki wykorzystaniu kapeluszy można doskonale podkreślić naturalny kolor włosów, wydobyć głębszy refleks, rozświetlić. Kapelusze można wykorzystać do wykonania praktycznie każdego typu koloryzacji: ombre, sombre, cherry bombre. Magiczne kapelusze sprawdzą się również doskonale przy koloryzacjach panelowych, poprzecznych, mających na celu uzyskanie efektu światła. Kapelusze można wykorzystać nawet przy dekoloryzacji, podczas której można rozłożyć na nich równomiernie pasma. Najtrudniej zastosować kapelusze na włosach krótkich, choć również jest to możliwe.

O czy warto pamiętać wykorzystując kapelusze?

Właściwie, jak w każdym przypadku, tak i z wykorzystaniem magicznych kapeluszy koloryzacja musi być przemyślana. Po nałożeniu na głowę kapelusza i farby,nie zawsze możemy się z tego kroku wycofać. Niemniej jednak, wykorzystanie magicznych kapeluszy minimalizuje ryzyko błędów – są one jedynym narzędziem, które zapewnia tak wysoki poziom precyzji w wykonywaniu koloryzacji.

                                                                                                                                                                        Gosia_Wojda_RGB_małe

Małgorzata Wojda
ekspert marki SENS.US
instruktorka akademii HairVersity

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem magicznych kapeluszy,

skontaktuj się z nami!

tel. (68) 320 17 20

Pola wymagane są oznaczone *