Peeling skóry głowy. Dlaczego twoje włosy będą ci za to wdzięczne?

Peeling skóry głowy. Dlaczego twoje włosy będą ci za to wdzięczne?

Oczyszczanie twarzy i ciała jest dla ciebie czymś normalnym? Dlaczego więc do swoich zabiegów pielęgnacyjnych nie dołączyć peelingu skóry głowy? Co to jest oczyszczanie skóry głowy i jak to działa? Dlaczego jest to tak ważne dla kondycji twoich włosów?

Niestety codzienna stylizacja włosów, kurz oraz zanieczyszczenia wywołują łupież, podrażnienia i uczulenia, a także przyczyniają się na złą pracę gruczołów łojowych. Jakie są zatem objawy zanieczyszczanej skóry głowy? Przede wszystkim nieprzyjemne swędzenie oraz nadmierne wydzielanie sebum. Wspomniane sebum i reszta naskórka tworzą coś w rodzaju „pancerza zanieczyszczeń”, który nie pozwala składnikom odżywczym wniknąć w głąb włosa. Silikony, które nawarstwiają się na naszych włosach sprawiają, że są one matowe, obciążone i niemiłe w dotyku. Na nieszczęście, by skutecznie ich się pozbyć nie wystarczy regularne mycie ulubionym szamponem. Dlaczego? Ponieważ produkty, których używamy do codziennej pielęgnacji włosów przez zanieczyszczenie skóry głowy działają tylko na poziomie powierzchniowym, przez co skóra ma ograniczoną zdolność wchłaniania. Tak więc, aby czynniki aktywne mogły skutecznie pracować należy w pierwszej kolejności przygotować odpowiedni grunt pod ich działanie. Nie może być on hamowany przez żadną barierę, która utrudnia przywracanie równowagi i usunięcie nieprawidłowości.

Jak oczyścić skórę głowy i włosy?

Peeling skóry głowy nie różni się zasadniczo od peelingu twarzy czy ciała. Bez względu na to czy wykonujemy go z użyciem specjalnych do tego kosmetyków czy mieszanki naturalnych składników przygotowanych w domu, peeling ma działanie oczyszczające i antybakteryjnie. Jego zadaniem jest usuniecie wszelkiego osadu, zanieczyszczeń oraz złuszczenie zrogowaciałego naskórka, a w efekcie pozostawienie skóry głowy czystej i odświeżonej. Oczyszczanie skóry głowy wzmocni również działanie lecznicze produktów przeciwłupieżowych czy przeciw nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Poprawia także krążenie w skórze głowy, przez co może stymulować wzrost włosów lub zapobiegać ich wypadaniu.

Do oczyszczania skóry głowy możemy zastosować specjalną linię Illumyna Scalp Care marki SENS.US. Znajdziemy w niej trzy produkty z kategorii Pre-Post Phases:

1. Peeling Pre-Cleanser – łączy on działanie piroktonu olaminy, redukującego obecność mikroorganizmów, ze złuszczającym działaniem drobinek skorupy orzecha włoskiego, które usuwają zanieczyszczenia.

Sposób użycia: Wlać zawartość saszetki do miseczki i przy pomocy pędzelka rozprowadzić na suchej skórze. Wykonać lekki masaż i pozostawić na 5 minut, dodać niewielką ilość wody, spienić i dokładnie spłukać. Zastosować szampon i dokładnie spłukać.

Peeling Pre-Cleanser

2. Mud Mask Pre-Cleanser – Glinka lecznicza o działaniu pochłaniającym i oczyszczającym, delikatnie usuwa wszelkie pozostałości i zanieczyszczenia ze skóry głowy. Rezultatem jest bardziej sucha skóra głowy, pozbawiona zanieczyszczeń. A także lekkie włosy o dużej objętości.

Sposób użycia: wlać zawartość saszetki do specjalnej miseczki i przy pomocy pędzelka rozprowadzić na suchej skórze. Wykonać lekki masaż i pozostawić przez kilka minut, dodać niewielką ilość wody, spienić i dokładnie spłukać. Zastosować specjalny szampon do włosów przetłuszczających się i dokładnie spłukać. W przypadku intensywnej kuracji zalecamy stosowanie raz w tygodniu przez jeden miesiąc. Stosowanie pielęgnacyjne – dwa razy w miesiącu.

Mud Mask Pre-Cleanser

3. Air Mousse Fortifier-Post – Pianka do włosów, ułatwiająca rozczesywanie, o działaniu odżywczym. Bogata w sole mineralne i witaminę E, wzmacnia i nawilża strukturę keratynową włosów nadając im miękkości, siły i blasku, a także ułatwia rozczesywanie.

Sposób użycia: 1-2 porcje produktu wielkości orzecha nałożyć na umyte i odciśnięte w ręcznik włosy, nie spłukiwać i przystąpić do suszenia.

Air Mousse Fortifier-Post

Faza zabiegów wstępnych w skład, w której wchodzą dwa pierwsze produkty (Peeling Pre-Cleanser, Mud Mask Pre-Cleanser) ma zasadnicze znaczenie, ponieważ służy ona usunięciu ze skóry głowy wszystkich zanieczyszczeń, dzięki czemu skóra staje się doskonale przygotowana do delikatnego oczyszczania i przyjęcia składników aktywnych. Natomiast faza zabiegów końcowych (Air Mousse Fortifier-Post), która następuje po zaaplikowaniu środków służących do wyeliminowania problemów skórnych, ma na celu nawilżenie i ożywienie włosów, nadanie im blasku i miękkości.

Należy pamiętać że kosmetyki te stosujemy wyłącznie 1-2 razy w tygodniu lub miesiącu (w zależności od stopnia problemu) z uwagi na ich działanie oczyszczające i są one dostępne wyłącznie do użytku profesjonalnego, czyli w salonach fryzjerskich, gdzie możemy umówić się na specjalny zabieg oczyszczający przy pomocy produktów z linii Illumyna Scalp Care.

Na zakończenie warto zapamiętać jedną ważną zasadę: pielęgnacja włosów zaczyna się od skóry głowy. Zadbaj o nią, a pokochasz swoje włosy.