Podkręć swoje naturalne piękno

Podkręć swoje naturalne piękno

Są marzeniem wielu kobiet, kojarzą się z seksownym i uwodzicielskim wyglądem. Faceci za nimi po prostu szaleją. O czym mowa? Oczywiście o kręconych włosach! Gdy jedne o nich śnią, inne nienawidzą je i przeklinają każdego ranka. Ich posiadaczki doskonale wiedzą, że niesforne loczki bywają kłopotliwe i trudne do opanowania. A wystarczy przecież odpowiednia pielęgnacja, by śliczne kręcone pasma przyciągały uwagę, a nie kłopoty. Poznajmy zatem 3 najważniejsze zasady pielęgnacji włosów kręconych.

Pielęgnacja włosów kręconych wcale nie musi być trudna, a same włosy nie muszą się puszyć i wyglądać jak „siano”. Pamiętajmy, że niewłaściwe postępowanie z włosami kręconymi czy falowanymi może doprowadzić do ich szorstkości i łamliwości. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja tego typu włosów. Jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad, włosy kręcone odwdzięczą się nam pięknym wyglądem, o jakim zawsze marzyłyśmy.

Zasada 1 Pielęgnacja włosów kręconych

W odróżnieniu od pozostałych typów włosów, włosy kręcone mają bardzo dużą tendencję do przesuszania się. Ich posiadaczki powinny stosować intensywnie nawilżające odżywki oraz maski. Zwłaszcza takie, które nie posiadają silikonów i są wolne od SLS/SLES. Do tego typu kosmetyków zaliczamy nową kolekcję pielęgnacyjną So Curl z linii Illumyna na bazie aloesu, włoskiej marki SENS.US. W serii znajdziemy szampon So Curl Shampoo (250 ml) do włosów kręconych, który głęboko oczyszcza, nadaje suchym i niezdyscyplinowanym włosom miękkość, nawilżając je i ułatwiając układanie. Maskę So Curl Mask (250 ml) intensywnie odżywiającą i zmiękczającą do włosów kręconych i trudnych do ułożenia. Krem dyscyplinujący So Curl Fluid (200 ml), który idealnie definiuje włosy falowane i kręcone.

So Curl

Zasada 2 Suszenie włosów kręconych

Aby pozbyć się problemu puszenia się loków, starajmy się nie nadużywać zbytnio suszarki. Gorące powietrze wydobywające się z urządzenia może pogorszyć kondycję naszej fryzury. Jeżeli nie mamy czasu na naturalne wyschnięcie włosów i musimy użyć suszarki, zawsze przed rozpoczęciem suszenia wetrzyjmy we włosy (na ich długościach i końcach) fluid. Pamiętajmy, że już w momencie, gdy wychodzimy spod prysznica powinnyśmy zadbać o zatrzymanie wilgoci wewnątrz struktury włosa. W tej roli najlepiej sprawdzi się właśnie So Curl Fluid, który nakładamy na umytych i wilgotnych włosach, a następnie przechodzimy do ich suszenia dyfuzorem lub pozostawiamy do naturalnego ich wyschnięcia.

Warto również zaopatrzyć się w suszarkę z dyfuzorem i suszyć włosy łagodnym podmuchem letniego powietrza. Używanie bowiem zwykłej końcówki od suszarki sprawi, że włosy będą zbyt puszyste przy końcach a oklapłe u nasady.

Zasada 3 Czesanie włosów kręconych

Pamiętajmy, aby czesać jeszcze mokre włosy kręcone szerokim grzebieniem, a nie szczotką, zawsze  po nałożeniu fluidu. Nigdy nie powinnyśmy czesać loków na sucho, gdyż powoduje to rozdwajanie się poszczególnych pasm i rozluźnianie skrętu fal czy loków.

Odpowiednia pielęgnacja włosów kręconych zapewni im właściwe nawilżenie i odżywienie, poprawi ich sprężystość oraz wygładzi ich powierzchnię, czego efektem będą zdrowe, lśniące i łatwiejsze w stylizacji włosy. Wiemy doskonale, że niełatwo jest żyć z kręconymi włosami, ale uważamy, że ich właścicielki powinny być z nich dumne. Inne kobiety często im zazdroszczą, a poza tym, niesforne loki i fryzury pełne objętości są po prostu modne.