Wypadanie włosów

Pomocy! Tracę włosy!

Czy zauważyłeś już pierwsze oznaki łysienia? A może na Twojej szczotce pozostaje wiele włosów? Co jest powodem gubienia włosów i jak temu zapobiegać? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Włosy na naszych głowach znajdują się w różnych fazach swojego „życia: wzrostu, spoczynku lub bierności. Na szczęście dla nas nie rosną jednakowo, więc nie tracimy ich wszystkich na raz. Każdy dorosły w naturalny sposób traci codziennie

Jakie są przyczyny utraty włosów?

Przyczyny utraty włosów mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne. Niedobory witamin i minerałów, choroby, stres czy też zmiany hormonalne w organizmie mogą prowadzić do zwiększonej utraty włosów oraz łysienia. Przyczyny zewnętrzne to rozpulchnione mieszki włosowe oraz uszkodzenia włosów, spowodowane zabiegami chemicznymi, stosowaniem suszarki, prostownicy lub lokówki, długotrwała ekspozycja na słońce, wiatr, wodę morską, chlor w basenach, a nawet niewłaściwa higiena włosów.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Z pewnością należy zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i ograniczenie wpływu czynników zewnętrznych na stan naszych włosów. Warto zainwestować w suplementy diety zawierające żelazo, cynk i selen oraz witaminy z grupy B, kwas pantotenowy i aminokwasy (cysteinę, cystynę i metioninę). Dodatkowo, w celu zapobiegania dalszej utracie włosów, zaleca się stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Istotny jest odpowiedni dobór szamponu, który jednocześnie dobrze oczyści skórę głowy i włosy, a jednocześnie nie obciąży ich i nie podrażni. Proces ten możemy przyspieszyć, stosując preparaty mające na celu pobudzenie mikrocyrkulacji krwi w skórze głowy. Taki zabieg sprawi, że skóra głowy oraz cebulki włosowe będą lepiej dotlenione i otrzymają więcej wartościowych składników odżywczych, czego rezultatem będzie wzrost nowych włosów, a mieszki włosowe zostaną domknięte tak, aby włókno włosa z nich nie wypadało.

W swojej ofercie marka SENS.US poleca preparat przeciwko wypadaniu włosów z linii Illumyna – Leave in Energizer. Ampułki zawierające koktajl odżywczych i stymulujących składników takich, jak ekstrakt z chrzanu oraz kompleks aminopeptydowy z protein soi, mających na celu pobudzenie krążenia w skórze głowy oraz odżywienie cebulek włosowych i spowodowanie wzrostu nowych włosów. Przy regularnym stosowaniu, efekt powstrzymania wypadania włosów jest widoczny nawet po pierwszych 2-3 tygodniach stosowania. Wzrost nowego włosa natomiast dostrzegalny jest po okresie ok. 2 miesięcy – ponieważ standardowo włos rośnie ok. 0,8cm na miesiąc.

Dodatkowym elementem przyspieszającym proces powstrzymania łysienia oraz stymulującym wzrost nowych włosów jest mezoterapia igłowa. Dzięki takiemu zabiegowi substancje odżywcze zostają wprowadzone do głębszych warstw skóry, a ich działanie zostaje wzmocnione.