Prawidłowa, codzienna pielęgnacja włosów

Prawidłowa, codzienna pielęgnacja włosów

Jeśli ważne są dla Was piękne i zdrowe włosy musicie koniecznie zwracać uwagę, nawet na najdrobniejszy szczegół ich pielęgnacji. Ważny jest zarówno odpowiedni szampon, odżywka, suplementy diety, a nawet technika czesania włosów. O czym więc warto pamiętać podczas codziennej pielęgnacji włosów?

Włosy podobnie jak nasza skóra starzeją się, a ich dodatkowe „upiększanie” w postaci prostownicy, lokówki, a nawet suszarki może powodować przyśpieszenie tego procesu. A przecież żadna kobieta tego nie chce. Chciałybyśmy jak najdłużej pozostać piękne i młode. Prawda? Tego ile mamy lat nie zmienimy, ale możemy spowodować, że nasze włosy będą wyglądać na młodsze i zdrowsze. W konsekwencji i tak ich wygląd znacząco wpływa na postrzeganie nas samych i na nasze samopoczucie. Znając kilka zasad codziennej, pielęgnacji włosów możemy zachować ich młody wygląd zdecydowanie na dłużej. Chcecie wiedzieć jak? Poznajcie kilka naszych tajnych sekretów.

1. Masaż głowy

Masaż skóry głowy jest bardzo ważny w procesie wzrostu włosów. Pobudza ten mało umięśniony oraz prawie nieruchomy obszar naszego ciała, przez co stymuluje krążenie krwi w kierunku cebulek i wspomaga ich wzrost. Potrzebujemy codziennie dosłownie kilku minut, aby go wykonać. Jak? To bardzo proste.

Opuście głowę, złączcie palce i masujcie ruchami okrężnymi skórę głowy od karku aż do czoła. Zarzućcie włosy do przodu i zakończcie masaż głowy uciskaniem.

2. Odpowiedni szampon

Do codziennej pielęgnacji włosów warto używać właściwego szamponu. Najlepszy będzie taki, który nie zawiera SLS/SLES oraz ten, który posiada odpowiednie PH dla skóry głowy (5,5). Taki szampon nie będzie dodatkowo obciążał włosów i nie będzie dla nich zbyt agresywny. Szampon Frequent Use Shampoo z linii Illumyna, włoskiej marki SENS.US idealny jest do codziennego użytku. Dzięki ekstraktowi z rumianku, szałwii i tymianku odżywa oraz nawilża włosy, sprawiając, że stają się błyszczące, miękkie i pełne życia. Odpowiedni do każdego rodzaju włosów.

3. Pielęgnacja w odpowiedniej dawce

Z pielęgnacją włosów nie należy również zbyt przesadzać. Jest to możliwe, gdy nasza struktura włosów powoduje, że musimy je codziennie myć, a robimy to np. dwa razy dziennie lub, gdy stosujemy zbyt dużą ilość szamponu. Kiedy myjemy włosy raz na dzień, powinnyśmy przede wszystkim aplikować produkt na skórę głowy, a na długości tylko je ugnieść. Nie używajmy też zbyt intensywnych odżywek. Lepsze będą dla nas maski, które nałożone na całej długości włosów, skutecznie je odżywią.

4. Suszenie

Jak już dobrze wiemy, suszenie włosów suszarką nie jest dobrym pomysłem. Nie zawsze jednak mamy czas na naturalne ich wyschnięcie. Jeśli już musimy używać suszarki, wybierzmy taką, która posiada dyfuzor. Nie zapomnijmy również o odpowiedniej odległości jej trzymana od włosów (20-30 cm). Musimy pamiętać o tym, że wysoka temperatura wpływa na wydzielanie się sebum, a także przyczynia się do elektryzowania się włosów.

5. Czesanie

Włosy najlepiej czeszmy jeszcze przed ich umyciem. Wówczas wyeliminujemy problem późniejszego ich plątania i trudności w rozczesywaniu. Aby ułatwić rozczesywanie włosów, możemy użyć odpowiedniego do tego produktu. Frequent Use Tonic z linii Illumyna, marki SENS.US to dwufazowy spray wzbogacony rumiankiem, szałwią i tymiankiem. Ułatwia rozczesywanie włosów,  intensywnie je odżywi, jednocześnie zapewnia im całodniową ochronę przed niekorzystnymi działaniami czynników zewnętrznych. Warto również pamiętać o rozczesaniu włosów przed pójściem spać. Pomoże to oczyścić je z zanieczyszczeń oraz kurzu, który nagromadził się w ciągu dnia.

6. Odpowiednia dieta

Na wygląd włosów ma nie tylko wpływ ich właściwa pielęgnacja, ale również zdrowa dieta. Jeżeli chcemy mieć piękne i lśniące włosy, jedzmy dużo warzyw i owoców, płatków oraz produktów bogatych w witaminę B np. jajka, ryby, jogurty, wątróbkę. W przypadku wypadania lub słabych  włosów przyjmujmy suplementy diety zawierające witaminę B, aminokwasy siarkowe, cynk, selen itd.

7. Bez stresu

Ostatni punkt ma nie tylko ogromne znaczenie na wygląd naszych włosów, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie. Życie w ciągłym pośpiechu i stresie nie sprzyja nam. W dłuższej perspektywie stres może znacznie zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jego nadmiar jest bowiem odpowiedzialny m.in. za bóle głowy, bóle pleców czy bezsenność. Dobrym sposobem rozładowania stresu może być choćby wysiłek fizyczny w postaci sportu. Aby nasze włosy nie odczuwały efektów nadmiernego stresu warto codziennie masować mięśnie karku i oddychać przy tym głęboko, bowiem to właśnie to miejsce odpowiada za unerwienie całej skóry głowy.

Frequent Use