MC2 - trwała koloryzacja bez amoniaku

Nowoczesna koloryzacja bez amoniaku i charakterystycznego zapachu, za to w 86 odcieniach, z witaminami, roślinną keratyną oraz olejkiem rycynowym? Jak najbardziej! Taka właśnie jest linia farb MC2 marki Sens.Us! 

Trwałe farby koloryzujące MC2 to połączenie wysoko wyselekcjonowanych surowców i składników naturalnego pochodzenia, które są silnie związane z tradycją Toskanii. Zapewniają delikatne działanie na skórę głowy i głęboki szacunek do włókien włosowych podczas koloryzacji. Co jednak jest najistotniejsze  nie zawierają amoniaku, który u niektórych osób może powodować uczulenie oraz nieprzyjemne swędzenie, a także podrażnienie.

Co znajdziemy zamiast amoniaku?

Zadaniem amoniaku w trwałych farbach do włosów jest otwarcie łuski włosowej, tak aby umożliwić wniknięcie składników odpowiedzialnych za zmianę barwy naszych włosów. W przypadku linii MC2 tym składnikiem jest – etanoloamina. Związek ten ponieważ jest cieczą posiada dużo większą masę cząsteczkową niż amoniak, który jest gazem. Z tego względu pozostaje na włosach dłużej i może działać mocniej bez przykrego zapachu i bez efektu drażniącego skórę głowy. 

Należy jednak pamiętać, aby farbę tę bardzo dobrze spłukać. Wtedy jej działanie będzie idealne.

Linia MC2 to seria farb, która przy zabiegu koloryzacji włosów, jednocześnie je pielęgnuje. Z tego względu w jej składzie można znaleźć m.in.: 

  • Olejek rycynowy –  który ma właściwości odbudowujące  i nawilżające włosy. 
  • Całe bogactwo aminokwasów – które działają kojąco oraz stymulują skórę głowy do wytwarzania kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu włosy stają się odporne na czynniki fizyczno-mechaniczne. 
  • Uwodnioną roślinną keratynę – a więc aminokwasy pozyskane z soi oraz pszenicy w procesie hydrolizy.
  • Owoce acai – które regenerują oraz stymulują układ krążenia, dzięki czemu nasz skóra głowy jeszcze lepiej funkcjonuje.

Na koniec warto też zaznaczyć, że farby MC2 nie zawierają bardzo agresywnego związku parafenylenodiamina, ukrytego pod nazwą PPD. Jest to barwnik pośredni, często stosowany w preparatach barwiących o bardzo silnym działaniu alergizującym, mogącym doprowadzić nawet do śmierci. 

Dlatego jeśli macie klientów o delikatnej skórze głowy, wrażliwych na intensywne zapachy, wegan, a także osoby, którym zależy na ochronie środowiska oraz ekologii – linia ta sprawdzi się u Was idealnie. Nie tylko pokryje siwe włosy, nada im połysku, ale także sprawi, że będę wyglądały pięknie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *

Dodaj komentarz