MIXABLE PLUS – OCHRONA, WZMOCNIENIE i ODBUDOWA W TRAKCIE ZABIEGU TECHNICZNEGO

Zabiegi techniczne stanowią wyzwanie dla struktury naszych włosów. Uszkodzenia fizyczno-mechaniczne, nagłe zmiany temperatury, czy wpływ niektórych składników może znacznie obniżyć ich kondycję powodując, że stają się matowe, łamliwe i suche.

Z tego względu wykonując np. rozjaśnienia, koloryzacje czy trwałą ondulację, warto w trakcie usługi przeprowadzić także dodatkowy zabieg regeneracyjny Mixable Plus. Jego zadaniem jest nie tylko odbudowa włosa, ale także jego ochrona i nawilżenie, dzięki czemu staje się on błyszczący, zdrowy i pełen życia na dłużej.  

Mixable Plus, to profesjonalny, techniczny zestaw odbudowujący składający się z dwóch, uzupełniających się produktów, wzbogaconych roślinną keratyną oraz miksem aminokwasów i elementów organicznych.

  • MIKS AMINOKWASÓW – Chroni strukturę włosa, poprzez jej wypełnienie. 
  • ROŚLINNA KERATYNA – Miks 18 aminokwasów pochodzenia roślinnego, wzbogaconych pochodną aminokwasu cysteiny, tworzący mostki siarczkowe, odpowiedzialne za silną strukturę włosów, podnosząc ich elastyczność.
Mixable_zestaw

W ZESTAWIE ZNAJDUJĄ SIĘ:

NA CZYM POLEGA JEGO DZIAŁANIE:

Mieszanka aminokwasów naprawia i wypełnia keratynę we włosach, która w trakcie zabiegów technicznych w łatwy sposób ulega zaburzeniu pod wpływem stresu chemicznego i termicznego. Z kolei zadaniem kompleksu elementów organicznych jest ochrona poprzez równomierne nawilżenie łodygi włosa, w celu jego regeneracji i przywrócenia mu witalności.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA:

Mieszanka aminokwasów ma zdolność przenikania w głąb, docierając do kory włókna włosa, gdzie osiadają najmniejsze elementy organiczne (o niskiej masie cząsteczkowej), powodując naprawę uszkodzonych części keratynowych oraz ochronę zdrowych części keratynowych. Z kolei elementy organiczne o wysokiej masie cząsteczkowej spowijają zewnętrzną część włosa zwiększając zwartość łuski, przez co struktura włosa staje się jednorodna od korzenia do końcówek.

Mixable Plus można stosować, kiedy przeprowadzasz:

ZABIEGI KOLORYZACJI i SUPERROZJAŚNIANIA

Najpierw, jak zwykle, wymieszaj krem do farbowania z niezbędną ilością utleniacza. Następnie: dodaj 1 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler na każde 10 g kremu do koloryzacji. Nałóż farbę i przystąp do spłukiwania.

Nałóż równomiernie MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm w odpowiedniej ilości, dostosowanej do długości włosów, i pozostaw przez co najmniej 5 minut. Dokładnie spłucz i, jak zwykle, przystąpić do zabiegu post color.

Przykłady:

  • Zabieg koloryzacji 1:1,5 : 50ml kremu do koloryzacji + 75ml kremu aktywującego + 5 ml Mixableplus+ Ammino Integrator Filler.
  • Zabieg Superrozjaśniania 1:2 : 50ml kremu do koloryzacji z Superrozjaśniaczem + 100 ml kremu aktywującego + 5 ml Mixableplus+ Ammino Integrator Filler.

UWAGA:

W przypadku mieszanek, gdzie ilość kremu do koloryzacji przekracza 50g, sugerujemy dodawanie maksymalnej ilości 5 ml.

Przykłady:

  • Zabieg koloryzacji 1:1,5: 60ml kremu do koloryzacji + 90 ml kremu aktywującego + 5 ml Mixableplus+ Ammino Integrator Filler.
  • Zabieg Superrozjaśniania 1:2: 60ml kremu do koloryzacji z Superrozjaśniaczem + 120 ml kremu aktywującego + 5 ml Mixableplus+ Ammino Integrator Filler.

ZABIEGI ROZJAŚNIANIA (CZĘŚCIOWEGO LUB CAŁKOWITEGO)

Najpierw, jak zwykle, zmieszaj proszek rozjaśniający z Kremem Aktywującym. Następnie: dodaj 2 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler na każde 10 g proszku / kremu rozjaśniającego. Wymieszaj i przystąp do typowego nakładania. Dokładnie spłucz.

Nałóżc równomiernie MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm w odpowiedniej ilości, dostosowanej do długości włosów, i pozostaw przez co najmniej 5 minut. Dokładnie spłucz i wysusz.

Przykład:

  • 20 g proszku / kremu rozjaśniającego + 40 ml kremu aktywującego. Dodaj 4 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler.

UWAGA:

W przypadku mieszanek, gdzie ilość proszku / kremu do rozjaśniania przekracza 50 g, sugerujemy dodawanie maksymalnej ilości 10 ml.

Przykład:

  • 60 g proszku / kremu rozjaśniającego + 120 g kremu aktywującego + 10 ml Mixableplus+ Ammino Integrator Filler.

KOLORYZACJĘ BEZPOŚREDNIĄ

Zmieszaj wybrany odcień farby do koloryzacji bezpośredniej z MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler (1 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler na każde 10 g farby do koloryzacji bezpośredniej).

Nałóż farbę. Po upływie czasu trzymania na włosach i po spłukaniu nałóż równomiernie MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm, w ilości odpowiadającej długości włosów, i pozostaw na co najmniej 5 minut. Dokładnie spłucz i wysusz.

OCHRONNY ZABIEG ODBUDOWUJĄCY (ZASTOSOWANIE BEZ ZABIEGÓW CHEMICZNYCH)

Po przeprowadzeniu wstępnego mycia szamponem, odcisśnij nadmiar wody w ręcznik, zmieszaj i nałóż na włosy MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler z MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm w proporcjach zmieniających się w zależności od stanu zmęczenia włosów.

Włosy trochę zmęczone:

Zmieszaj i nałóż 3 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler z 20 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm.

Włosy średnio zmęczone:

Zmieszaj i nałóż 6 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler z 20 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm.

Włosy bardzo zmęczone:

Zmieszaj i nałożyć 9 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler z 20 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm.

Nałóż mieszankę na długości i końcówki, i pozostawić na włosach przez 5 do 10 minut. Zastosowanie źródła ciepła podniesie skuteczność zabiegu. Po upływie czasu trzymania dokładnie spłucz i przystąp do stylizacji, zgodnie z przyjętymi metodami.

TRWAŁĄ ONDULACJĘ I TRWAŁE PROSTOWANIE

Po dokładnej diagnozie struktury włosów nałóż odpowiedni płyn do trwałej ondulacji lub krem / żel do prostowania i pozostaw na włosach zgodnie z zalecanym czasem.

Po dokładnym spłukaniu, przed przystąpieniem do fazy neutralizacji, posługując się buteleczką-aplikatorem z podziałką, nałóż MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler zmieszany z wodą w proporcji 1:3.

Przykład:

5 ml MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Filler i 15 ml wody, dbając o to, aby produkt został równomiernie rozprowadzony.

Zaczekać 3 do 5 minut, aż produkt przeniknie, po czym przystąp standardowo do fazy neutralizacji, pozostawiając na włosach przez czas zalecany dla każdego rodzaju zabiegu.

Zarówno w przypadku ondulacji (po zdjęciu wałków lub stosowanego przyrządu do ondulacji), jak i w przypadku prostowania, przystąp do nałożenia MIXABLEPLUS+ Ammino Integrator Balm, w ilości odpowiedniej do długości włosów, i pozostaw przez co najmniej 5 minut.

Dokładnie spłucz i przystąp do stylingu.

Pamiętaj:

• Do dozowania MIXABLEPLUS+ AMMINO INTEGRATOR FILLER stosuj  wyłącznie strzykawkę dołączoną do zestawu.

• Kiedy zabieg MIXABLEPLUS+ jest stosowany razem z pielęgnacją ochronną, sugerujemy, by przygotować włosy myjąc je szamponem z serii ILLUMYNA odpowiednim do danego rodzaju włosów.

• Aby utrzymać doskonałe efekty osiągnięte w salonie, sugerujemy, by klientka stosowała w domu szampon oraz odżywkę z serii ILLUMYNA dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *

Dodaj komentarz