siwe włosy u mężczyzny

Siwe włosy u mężczyzn. Czy to problem?

Wytworna, poważna, dodająca charakteru. Siwizna u mężczyzny postępuje wraz z wiekiem, przy czym jednych dotyka prędzej, innych później.

Pierwsze siwe włosy u mężczyzn pojawiają się ok. 30 roku życia, ale bywa, że i szybciej. Przyczyny wiążą się zwykle z fizjologią, a tempo siwienia zależne jest od genów, diety, stylu życia, a nawet od warunków klimatycznych. Zdarza się jednak, że siwieją mężczyźni bardzo młodzi – i wówczas warto wykluczyć ewentualne choroby. Właściwa diagnoza i podjęte leczenie lub suplementacja mogą skutecznie zahamować lub odwrócić ten proces.

Czy siwe włosy u mężczyzn to problem?

siwe włosy u facetaWręcz przeciwnie! Siwizna nadaje charakteru i seksapilu i w męskim wizerunku, wbrew niektórym stereotypom, działa raczej na plus. Wskazuje na doświadczenie, dojrzałość, pewność siebie i inteligencję.

Podobno ok. 4% mężczyzn martwi się jednak siwieniem, reaguje emocjonalnie na ten stan rzeczy i szuka rozwiązań najlepszych dla siebie. Niektórzy, w swojej pielęgnacji uwzględniają koloryzację. I tutaj możliwości są naprawdę szerokie. Nic nie stoi przeszkodzie farbowaniu włosów! Profesjonalny fryzjer wykona zabieg w taki sposób, że skutecznie zamaskuje siwiznę. Albo… ujarzmi ją, jednocześnie podkreślając, gdy zamiast ukrywać, mężczyzna chce wydobyć blask “soli i pieprzu”.

Siwe włosy – jaką fryzurę nosić?

Siwizna wiąże się najczęściej ze starzeniem się włosów, a co za tym idzie z osłabieniem funkcji melanocytów produkujących pigmenty. Melatonina ma zdolność zwalczania wolnych rodników i jeśli jej działanie jest osłabione – włosy mogą również tracić swój wigor. Dlatego warto zrezygnować z fryzur długich czy awangardowych, a postawić na krótsze, eleganckie strzyżenia.

Jak dbać o siwe włosy?

Warto dbać o to, by włosy nie nabierały nazbyt matowego wyglądu. W tym celu należy zapewniać szpakowatej czuprynie odpowiednie nawilżenie (unikamy przesuszenia, by poprawić metabolizm), ale też ochronę przed… słońcem. Chronimy włosy pod czapką z daszkiem i aplikujemy preparaty z filtrem UV. Stosuje się też męskie kosmetyki do włosów o właściwościach odżywczych i chroniących włosy przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Jaki szampon wybrać do siwych włosów?

siwe włosy u mężczyzn - szampon

Męski szampon do włosów siwych. Sens.us Polska

Najlepiej postawić na szampon do włosów siwiejących, który jest przeznaczony zarówno do włosów naturalnych, szpakowatych, jak i tych farbowanych na siwo.

Bo trzeba dodać, że trend na hype, czyli szarą, srebrną tudzież siwą koloryzację jest na topie!

Szampon Sensus Anti Age – oczyszcza włosy, nawilża je i rozświetla, a dzięki energizującemu działaniu tauryny – wzmacnia włókna włosów i nadaje im witalności. Należy pamiętać, że włosy siwe mają tendencję do sztywnienia, utraty elastyczności. Dobry szampon będzie temu przeciwdziałać i dodatkowo korygować niepożądany, żółty odcień,  a także zwalczać wolne rodniki.