Stardust – poznaj nową kolekcję marki SENS.US

Kruchość i siła. Przeszłość i przyszłość. Bliskość natury i minimalizm formy. Nowa kolekcja, której autorem jest Dyrektor Artystyczny Sens.Us Luigi Martini oraz International Creative Team, przepełniona jest kobiecością pełną kontrastów – kobiecością, która intryguje i nie może pozostać niezauważona. Kolekcja Stardust przenosi do świata zaawansowanych trendów strzyżenia i koloryzacji.

NIEOKIEŁZNANY DUCH – CARAVANSARY

W kolekcji Stardust pojawiają się dwa rodzaje kobiet. Żyjące w bliskości z naturą Caravansary, które cechuje niekonwencjonalny styl bycia, przywiązanie do natury oraz wolności. W tej części kolekcji wykorzystano silny kontrast tego, co starte i nowe – futurystyczne elementy zostały przeplecione afrykańskimi deseniami. Od odcieni piasku po nasycone barwy, zdobienia perełkami, grawerowaną skórę i ręczne malowidła – w konsekwencji moda Caravansary to nowoczesna, niepowtarzalna interpretacja stylu tribal-chic. W ten klimat pustyni i ducha bohemy zostały wpisane zdecydowane, destrukturyzowane cięcia, wyróżniające się kontrastami uzyskiwanymi przez golenie i przerwy. Wyraźne lub hiper-krótkie grzywki to must have dla kobiety Caravansary. Istotną rolę odgrywają precyzyjnie plecione upięcia. Kolory, pojawiające się zawsze z efektem odrostu, pochodzą z ciepłej palety, od kasztanów, jasnych odcieni miedzi po blondy. Najmodniejszymi kolorami fantazyjnymi w tym trendzie są: papaja, musztarda i koral.

Kolekcja Star Dust, SENS.US, trend Caravansary  Kolekcja Star Dust, SENS.US, trend Caravansary

WYRAFINOWANY MINIMALIZM –  PURENESS

Z tym romantycznym duchem pustyni, w kolekcji Stardust zostały zestawione kobiety Pureness, dla których wyrafinowany minimalizm i wyszukane detale stanowią jeden z najważniejszych elementów tożsamości – oziębłej, pozbawionej uczuć – odmiennej od tej, do której przywykliśmy w naszych czasach. Ten wizerunek silnej i zdeterminowanej kobiety, a jednocześnie kruchej kobiety tworzą minimalistyczne formy ubioru oraz makijaż nude look – czysta skóra, błyszczące usta oraz białe linie konturów oka. Włosy w stylu Pureness to krótkie lub średnio-krótkie, bardzo graficzne cięcia. Zdecydowane formy i małe objętości, czyste linie tworzące eksperymentalny, geometryczny kontrast zostały dopełnione przez stopniowanie, grzywki oraz boczne kosmyki. W tej części kolekcji wiodą prym blondy w chłodnych odcieniach, czyste biele z pastelowymi wstawkami, mocne zestawienia ciemnych kolorów z efektami 3D. Wśród kolorów fantazyjnych, które pojawiają się jako wstawki, podnoszące atrakcyjność linii cięcia, największą popularnością cieszą się biel, Sci-fi Blue, akwamaryna, serenity i purple aluminium.

Kolekcja Star Dust, SENS.US, trend Pureness  Kolekcja Star Dust, SENS.US, trend Pureness

Kolekcja Stardust jest dowodem siły, która drzemie w kreatywnym wykorzystaniu eklektycznych zestawień inspirowanych kulturami przeszłości i przyszłości.

Artistic Director: Luigi Martini
Photographer: Nina Benati
Hair Concept: Luigi Martini and International Creative Team
Make-Up Artist: Silvia Mangano