szkolenia fryzjerskie

Szkolenia fryzjerskie – czy warto brać w nich udział?

Odpowiedź jest oczywista!

Oczywiście, podnoszenie kompetencji w zawodzie fryzjera zawsze ma sens! Zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych fryzjerów – szkolenia fryzjerskie powinny być wręcz obowiązkowym punktem w kalendarzu!

szkolenia fryzjerskie

Szkolenia fryzjerskie z koloryzacji i upięć, a także barberskie cieszą się w Akademii Hairversity dużą popularnością!

Szkolenia fryzjerskie – dlaczego warto?

  • Branża fryzjerska rozwija się dynamicznie. Dzięki udziałowi w takich warsztatach – fryzjer pozostaje w trendach i może odpowiadać na oczekiwania klientów, które zmieniają się pod wpływem mody. Fryzjer, podobnie jak designer – jest stylistą i musi mieć naprawdę szeroką wiedzę na temat tego, co aktualnie jest na topie! A następnie implementować ją w swojej pracy.
  • Inwestycja w umiejętności i kwalifikacje zawodowe opłaca się i jest krokiem do osiągnięcia perfekcji w swoim fachu i… sukcesu. Na takich warsztatach z doświadczonymi trenerami – można poznać nie tylko nowe techniki koloryzacji, upięć czy strzyżeń albo tajników barberingu.  Można również dowiedzieć się wiele na temat psychologii pracy z klientem, marketingu usług czy modeli sprzedażowych. Najwyższa jakość usług musi bowiem dotyczyć nie tylko stylizacji włosów, ale i doskonałej obsługi na każdym etapie.
  • Wyszkolony fryzjer ma kompetencje, które przydadzą się w pracy we własnym salonie, ale również wtedy, gdy będzie poszukiwał pracodawcy (konkurencyjność!).
  • Dzięki byciu na bieżąco i nabywaniu nowych kwalifikacji – fryzjer buduje własną markę, co skutkuje m. in. pozyskiwaniem nowych klientów.
  • Spotkania z wykwalifikowanymi instruktorami dają możliwość podniesienia poziomu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, ale też inspirują do działania, poszukiwania nowych, kreatywnych rozwiązań.
  • Kolejna sprawa to wymiana doświadczeń. Podczas szkolenia można spotkać innych, doświadczonych ludzi z branży, z którymi warto wymienić się informacjami i kontaktami.

Gdzie znaleźć szkolenia fryzjerskie?

Oferta takich warsztatów jest dość szeroka, jednak najlepiej korzystać z autoryzowanych instytucji szkoleniowych, które cechują się renomą i doświadczoną kadrą instruktorów. Tak jak Akademia HairVersity z Zielonej Góry. Słynie ona z nowoczesnego systemu kształcenia, profesjonalnego zaplecza technicznego, z kreatywnych szkoleniowców z pasją, którzy inspirują do podnoszenia umiejętności i skutecznego wykorzystywania nabytej wiedzy w codziennej pracy.