Trendy: Modne fryzury i dodatki na wesele

Trendy: Modne fryzury i dodatki na wesele

Nieważne, czy jesteś panną młodą, świadkową czy po prostu zaproszoną na wesele koleżanką. Każda z nas chce wyglądać w tym dniu wyjątkowo i z klasą. Oprócz świetnie skrojonej sukienki, dobrze dobranego makijażu ważna jest również fryzura. Sprawdźcie, co jest teraz modne i jak pięknie wyglądać na weselu.

Jeżeli szukasz odpowiedniej dla siebie fryzury na wesele pamiętaj, aby po pierwsze dobrać ją do sukienki. Zasada jest prosta – im wymyślniejsza kreacja, tym bardziej minimalistyczna fryzura, i na odwrót. Jeżeli twoja suknia jest bogato zdobiona, w kształcie bezy, princessy z licznymi falbankami, koronkami – twoje włosy powinny być tylko do niej delikatnym dodatkiem. Dlatego w tym przypadku postaw na proste, klasyczne uczesania. Gwiazdy z czerwonego dywanu do długich, wymyślnych sukien noszą rozpuszczone włosy, ułożone tak, aby wyglądały trochę „od niechcenia”. Natomiast jeżeli twoja suknia jest minimalistyczna, w prostym fasonie syreny, rybki, litery A, to fryzura zdecydowanie może być bardziej „rozbudowana”, nie zaszkodzą tutaj kreatywne upięcia, koki i kilka dodatków do włosów takich jak spinki czy nawet diademy. Dzięki zachowaniu takiego umiaru, znane aktorki i piosenkarki podczas wielkich wyjść zawsze wyglądają młodo i z klasą.

Po drugie, zastanów się w jakim uczesaniu czujesz się najlepiej. Włosy możesz spiąć w eleganckiego koka bądź postawić na romantyczne fale. W tym sezonie fryzury na wesele wcale nie oznaczają sztywnych tapirów. Projektancki częściej stawiają na prostotę i dziewczęcy look.

Fale i loki

W tym sezonie bardzo modne są lekkie, naturalne i dziewczęce fale. To bardzo kobieca i uniwersalna fryzura. Każda panna młoda będzie w niej doskonale wyglądać. Fale na pokazach pojawiały się w dwóch odsłonach: naturalnym (pokazy: Blugirl, Oscar de la renta, Ferragano, House of Holland) lub burza loków w objętości XXL (pokazy: Aigner, Just Cavalli, Riva). Do wykonania takiej fryzury będziesz potrzebować spray’u zwiększającego objętość włosów np. Hard Lock Spray, z linii TAB>U. To mocno utrwalający lakier o satynowym wykończeniu, zwiększa objętość i łatwo usuwa się podczas szczotkowania. Następnie użyj lokówki i gotowe.

Warkocze

Bardzo modne w tym sezonie są wszelkie warkocze. Oprócz tych małych, pojedynczych, wplecionych w rozpuszczone włosy, projektanci szczególnie chętnie pletli modelkom na głowie kłosy. Taki typ splotu pojawił się między innymi na pokazie Tome i Biagiotti. W pokazie Alice & Olive odnajdziemy modne koszyczki, na wybiegu Grachvogel się pojawiły dobierane i łączone warkocze, natomiast Basharayan lub Burani postawili na bardziej skomplikowane plecionki. Szczególnie modne w tym sezonie są warkocze „wodospady”. Tego typu warkocz pleciemy na długich rozpuszczonych włosach. Warkocz wodospad ozdobić możemy kwiatami, a nawet całym wiankiem albo wpiąć w niego welon (tuż nad warkoczykiem).

Upięcia

Standardem i klasykiem, jeśli chodzi o fryzury na wesele są także upięcia i koki. Mogą one stanowić uzupełnienie nieco skromniejszych kreacji. Aby nadać połysku takiej fryzurze użyjmy Slinky Shine Spray z linii TAB>U, to spray nabłyszczający i zapobiegający elektryzowaniu się włosów, bez ich dodatkowego obciążania.

Dodatki

Doskonałym dodatkiem fryzury na wesele będą: kolorowe gumki, klamerki, opaski, żywe kwiaty, wianki lub duże strojne kolczyki.

Pamiętajmy, że tajemnica pięknych włosów nie tkwi w samym upięciu, a w odpowiedniej ich pielęgnacji. Dlatego warto na kilka miesięcy przed ślubem spotkać się z fryzjerem i zadbać o ich kondycję. Specjalistów i profesjonalne, włoskie produkty znajdziecie w naszych salonach partnerskich oznaczonych „Salon Prestigio”.