włosy przestały rosnąć

8 możliwych powodów, przez które włosy przestały rosnąć!

Każdy pragnie mieć piękne i zdrowe włosy. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie – dlaczego moje włosy przestały rosnąć?

Jeżeli przyczyna takiego stanu rzeczy nie jest związana z problemami zdrowotnymi lub nie powstała w wyniku reakcji chemicznych, niekorzystnie oddziałujących na włosy – potencjalnych powodów może być kilka.

włosy przestały rosnąć

Linia Vita Toscana Essential Oils – tutaj specjalne programy interwencyjne niwelują różnego rodzaju problemy ze skórą głowy. Sens.us Polska

8 możliwych powodów, przez które włosy przestały rosnąć!

  1. Łamanie się włosów! Włosy rosną o ok. 1 cm każdego miesiąca, a ty jednak nie zauważasz różnicy w długości? Być może powodem jest ich łamliwość. Rozjaśnianie, ale nawet szczotkowanie włosów i wiele innych czynników – może prowadzić do wysuszania i tendencji do kruszenia się.
  2. Niezdrowy skalp. Zdrowie włosów zaczyna się od skóry głowy, a różne problemy ze skalpem mogą doprowadzać do tego, że włosy przestają rosnąć. Skóra powinna oddychać, dlatego wato zadbać zarówno o pozbycie się nadmiernej ilości sebum, łupieżu i innych przeszkód, które mogą utrudniać wzrost włosów. W tym celu, marka Sens.us stworzyła specjalną linię leczniczą Vita Toscana Essential Oils, która dzięki swoim programom pozwala na niwelowanie wszelkich powszechnych problemów ze skórą głowy.
  3. Rozdwajające się końcówki. Zdarza się, że za wszelką cenę chcemy utrzymać pożądaną długość włosów. Ich końce często narażone są na przesuszenie, rozdwajają się i jeśli ich nie skracamy – w pewien sposób szkodzi to całemu włosowi, który ulega osłabieniu. Jeśli chcemy by włosy rosły, musimy je regularnie skracać!
  4. Włosy stają się słabsze wraz z wiekiem, tracą na nawilżeniu. Warto wesprzeć je wówczas kosmetykami anty age, przeciwdziałającymi powstawianiu wolnych rodników i zawierającymi w swoich formułach czynniki odbudowujące i odmładzające.
  5. Stylizacja na ciepło. Suchość, rozdwojone końcówki, łamliwość – te wszystkie cechy można często przypisać negatywnym skutkom stylizacji na ciepło. Wysokie temperatury, które są wykorzystywane do tworzenia najbardziej pożądanych fryzur – uszkadzają włosy, a tym samym spowalniają ich wzrost. Dlatego warto używać kosmetyków zabezpieczających przed stylizacją na ciepło, jak np. spray’e termoochronne do włosów.
  6. Geny! Nie da się na nie nic poradzić, ale warto mieć świadomość, że każdy człowiek ma swój indywidualny cykl, który decyduje o osiągnięciu przez włosy ich maksymalnej długości. Po jego przekroczeniu włosy rosną dalej, ale już w wolniejszym tempie.
  7. Niewłaściwa dieta. “Jestem tym, co jem” to nie tylko slogan reklamowy. Właściwa dieta, bogata w składniki odżywcze, a także nawodnienie organizmu to podstawa zdrowych, nawilżonych włosów.
  8. Zaburzenia hormonalne, alergie i inne zaburzenia zdrowotne mogą być przyczyną tego, że włosy przestały rosnąć. W takim wypadku warto skonsultować z lekarzem ewentualną suplementację witaminami.