Wszystko, co powinniście wiedzieć o Illumyna Scalp Care

Wszystko, co powinniście wiedzieć o Illumyna Scalp Care

Dziś odpowiemy na kilka najważniejszych pytań związanych z pielęgnacją skóry głowy oraz z naszą nową linią Illumyna Scalp Care.

Jakie są najczęstsze problemy ze skórą głowy?

Podrażnienia i uczulenia, nadmiernie wytwarzane sebum lub przesuszenie, łupież i łysienie.

Jakie przyczyny zaostrzają takie objawy?

Poza naturalnymi przyczynami również smog, niewłaściwe odżywianie, stres, czynniki atmosferyczne, chlor, zasolenie, częste zmiany koloru włosów poprzez wykonywanie intensywnych zabiegów chemicznych, gorące powietrze z suszarki i zbyt agresywne mycie włosów.

Co dzieje się w praktyce?

Wszystkie te zjawiska nakładają się na siebie zwiększając ryzyko zaburzeń równowagi organu, który jest bardzo często traktowany po macoszemu – skóra głowy.

SENS.US Illumyna Scalp Care jest odpowiedzią na te wszystkie problemy?

Celem tej linii produktów nie jest zaopatrzenie salonów fryzjerskich w proste narzędzie, lecz dostarczenie prawdziwej i kompletnej filozofii „easy and slow”, łatwo zrozumiałej, łatwej do zastosowania. Nie da się ukryć, że Illumyna Scalp Care to niezawodny miks natury i technologii.

Co znajdziemy w produktach z linii Illumyna Scalp Care?

Piękno brzozy, jej elegancja, jej wytrzymałość, jej właściwości, energia roślin, kwiatów i ziemi.

Jakie szczególne aktywne składniki znajdziemy w jej składzie?

Betula Alba (Brzoza biała), Arctium Majus (łopian), Calendula officinals (nagietek lekarski), minerały, olej jojoba, Juglans Regia (orzech włoski), glina, Zanthoxylum Bungeanum (Pieprz chiński), witaminy, aminokwasy, pirokton olaminy, Cardiospermum Halicacabum (kardiospermum zielone).

Haute couture i design, znak Made in Italy – to wszystko wymaga pracy ogromnie utalentowanych stylistów i projektantów, ale przede wszystkim niezbędne są najszlachetniejsze surowce. Czy to samo dotyczy również Sens.ùs Illumyna Scalp Care?

Aby wzmocnić korzystne działanie aktywnych składników naturalnych, wchodzących w skład linii, dążyliśmy do opracowania formuły o najwyższej jakości, zawierającej środki powierzchniowo czynne najnowszej generacji, oczyszczające w sposób niezwykle delikatny, ale skuteczny, oraz o strukturze chemicznej formuł umożliwiającej szybko zauważalne działanie naturalnych czynników i skuteczne usuwanie problemów skórnych.

Na czym polega działanie linii Sens.ùs Illumyna Scalp Care?

Produkty działają na poziomie powierzchniowym, ponieważ skóra ma dość ograniczoną zdolność wchłaniania, tak więc aby czynniki aktywne mogły skutecznie pracować, kwestią zasadniczą staje się przygotowanie odpowiedniego gruntu pod ich działanie. Nie może być ono hamowane przez żadną barierę, która utrudniałaby przywracanie równowagi i usunięcie nieprawidłowości.

Illumyna Scalp Care

Jeżeli chcemy zwiększyć skuteczność produktów, musimy obowiązkowo przestrzegać dokładnie określonego „planu działania”?

Tak, ponieważ prawidłowe wstępne oczyszczenie wzmacnia działanie lecznicze, które z kolei będzie mogło docierać także do głębszych warstw, położonych bliżej macierzy włosów, przynosząc natychmiastowe i namacalne efekty.

Czy istnieje procedura idealna, praktyka, którą można byłoby polecić w salonach?

Należy rozpocząć od diagnozy partycypacyjnej i trychologicznej, następnie poddajemy skórę wstępnemu zabiegowi oczyszczającemu (pre-cleanser: Peeling lub Mud, w zależności od potrzeb), by później przejść do oczyszczania dobranego odpowiednio do danego problemu. Na zakończenie wykonywany jest zabieg mający na celu przywrócenie prawidłowego poziomu kwasów nasyconych (re-acydyfikacja), zabieg tonizujący i nawilżający włosy.

EFEKT KURACJI – EFEKT OCZYSZCZANIA I PRZYWRÓCENIA RÓWNOWAGI

Illumyna Scalp CareJak w praktyce wygląda idealny zabieg przy użyciu Illumyna Scalp Care?

Odpowiednie postępowanie z produktami Illumyna Scalp Care przedstawia poniższy film instruktażowy:

Tutorial Scalp Care from Sens.ùs on Vimeo.