Wypadanie włosów jesienią. Jak temu zapobiec?

Wypadanie włosów jesienią. Jak temu zapobiec?

Okres jesienny to czas deszczowych, chłodnych dni. To również trudny moment dla naszych włosów, które są osłabione, przez co zaczynają nadmiernie wypadać. Jak więc dbać o włosy, aby włos nie spadł nam z głowy?

Tak jak drzewa tracą liście, tak również ludzie podporządkowują się prawom natury i przed zimą część ich włosów ulega „wymianie”. Wypadanie włosów jesienią to fizjologiczna norma i nie trzeba się tym martwić – zwykle tracimy około 50 włosów dziennie, jesienią – trochę więcej, nawet do 100. Jeśli jednak wypadanie włosów zamiast się zmniejszać, narasta, najwyższy czas pospieszyć włosom na ratunek. Często mówi się o wypadaniu włosów i środkach zapobiegających temu problemowi. Jaka jest propozycja marki SENS.US?

Odpowiedzią na najczęstsze problemy ze skórą głowy tj. podrażnienia i uczulenia, nadmierne wytwarzanie sebum lub przesuszenie, łupież oraz łysienie jest linia Illumyna Scalp Care, włoskiej marki SENS.US. Jeżeli zmagamy się z problemem nadmiernego wypadania włosów powinniśmy zastosować zabiegi energetyzujące, czyli serię Energizer – do włosów z tendencją do wypadania.

Zabieg energetyzujący jest odpowiedzią na różne przypadki łysienia lub wypadania włosów, które mogą mieć różne podłoże i przebieg, a także często występują obok innych problemów. W przypadku leczenia łysienia/wypadania włosów kwestią zasadniczą jest przywrócenie zdrowego stanu skóry głowy, co z kolei przełoży się na wzmocnienie cebulek i macierzy włosa. W czym może pomóc specjalnie opracowany szampon oraz lotion z serii Energizer, linii Illumyna Scalp Care.

Wypadanie włosów: znajdź przyczynę problemu

Najważniejsze w przypadku skutecznego leczenia jest określenie problemu z jakim się zmagamy. Zapytaj swojego fryzjera, czy w jego salonie istnieje możliwość zbadania skóry głowy mikrokamerą. Dzięki temu urządzeniu zarówno fryzjer, jak i klient może na żywo obserwować stan skóry głowy oraz włosów przed, a także po zabiegu fryzjerskim. Co pozwala na profesjonalne przygotowanie programu kuracji odpowiadającej indywidualnym potrzebom i dostosowany do aktualnego stanu skóry głowy lub włosa. Fryzjer ma również możliwość kontrolowania przebiegu kuracji i jej rezultatów po każdej wizycie w salonie. Taka mikrokamera dostępna jest w ofercie marki SENS.US. To jedyny skuteczny sposób, aby znaleźć przyczynę problemu, a następnie dobrać odpowiedni produkt.

mikokamera

Wypadanie włosów: dopasuj szampon

Jaki więc wybrać szampon? Należy zdać się w dużej mierze na szampony naturalne, które nie zawierają alkoholu, który dodatkowo podrażnia włosy. Szampony z linii Illumyna Scalp Care zawierają w swoim składzie same naturalne składniki, a cała linia stworzona jest na bazie wyciągu z brzozy. Jeżeli zmagamy się z problemem nadmiernego wypadania włosów wybierzmy szampon Cleanser Energizer – to szampon odżywczy o delikatnym działaniu myjącym, przeznaczony do włosów słabych, z tendencją do wypadania. Bogaty w wyciąg z brzozy i nagietka, o silnym działaniu nawilżającym i ochronnym. Specjalna formuła szamponu oczyszcza część ujścia torebki włosowej i przygotowuje skórę głowy do przyjęcia preparatu energetyzującego Lotion Energizer. Szampon do kupienia wyłącznie w salonach fryzjerskich (cena ok. 58 zł), po wcześniejszej konsultacji i analizie skóry głowy.

Cleanser Energizer

Wypadanie włosów: dopasuj odżywkę lub lotion

Odżywki czy lotiony zawierają więcej składników regeneracyjnych, co w przypadku zahamowania wypadania włosów może być kluczowe. Sprawdzony preparat możesz stosować dwa, trzy razy w tygodniu, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z profesjonalnym fryzjerem. Lotion regenerujący z linii Illumyna Scalp Care, włoskiej marki SENS.US wzbogacony jest o aktywne składniki wspomagające przywracanie równowagi i oczyszczanie skóry głowy, z doskonałym efektem dla skóry i włosów. Preparat Lotion Energizer zawiera bogatą formułę aktywnych składników oraz odpowiednio dobraną kompozycję aminokwasów i witamin. Zawarte w nim aktywne czynniki współpracują ze sobą odżywiając i nawilżając skórę głowy. Lotion wzmacnia włosy i polepsza ich wygląd. Jak go stosować? Wystarczy nałożyć produkt na umyte wcześniej włosy, rozprowadzić na skórze głowy, wykonując lekki masaż, aż do pełnego wchłonięcia. Nie spłukiwać. Lotion Energizer  do kupienia wyłącznie w salonach fryzjerskich (cena ok 22 zł szt.), po wcześniejszej konsultacji i analizie skóry głowy.

Lotion Energizer

Odpowiednio przeprowadzona kuracja włosów i analiza skóry głowy powinna wyeliminować problem nadmiernego wypadania włosów.